Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Vazhdojnë festat e shfrenuara në Maqedoninë e Veriut, pa maska dhe pa distancë

Shkup, 7 shtator, zhurnal.mk – Pas festave në Ohër, Strugë, Strumicë dhe Shkup, mbrëmë në lagjen “Taftalixhe” të Shkupit është organizuar festë ku janë vërejtur të rinj pa maska dhe pa distancë.

Ngjarja është paraqitur në Drejtorinë shtetërore për tregun por ata thonë se vetëm mund të dënojnë organizatorin për organizimin e dobët por jo edhe pjesmarrësit që nuk mbajnë maska.

“Ne mund të konstatojmë vetëm thyerjen e protokolleve qeveritare për organizimin e punës së kafeneve por ne nuk mund të dënojmë pjesmarrësit” thonë nga kjo drejtori.

Sipas tyre, dënimet për maskat dhe distancën i bën policia.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...