Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Vazhdon seanca e Kuvendit për zgjedhjen e Avokatit të Popullit

Kuvendi i Kosovës sot vazhdon seancën për zgjedhjen e Avokatit të Popullit. I vetmi kandidat për të cilin do të votojnë deputetët është Xhavit Shala.

Të premten në raundin e dytë Xhavit Shala morri 22 vota, kurse, Naim Çelaj 32.

Ky i fundit kaloi në raundin e tretë, për të cilin raund nisen përgatitjet por për shkak të mungesës së deputetëve në sallë, seanca është shtyrë për sot në orën 12:00.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...