Agjencia Zhurnal.KS
Kuriozitete

Vdes gruaja më e vjetër në Britani

Gruaja më e vjetër në Britani ka vdekur në moshën 112-vjeç.

Joan Hocquard ka vdekur në një shtëpi kujdesi në Dorset të shtunën, ka njoftuar nipi i saj, Paul Reynolds, raporton BBC.

Reynolds tha se ajo besonte se nuk kishte sekret për jetëgjatësi dhe se “shijonte gjalpin e kremin, ndërsa përqeshte idenë për dietë”.

Hocquard kaloi jetën në Kenya, ku i ati ishte oficer britanik.

Ajo u shkollua në një konvikt në Sussex dhe më vonë punoi si kuzhiniere në një hotel.

Postime të ngjashme

Zgjidhni një flutur dhe zbuloni anët e fshehura të personalitetit tuaj

S.B.

Nusja e bllokuar nga përmbytjet në Australi dërgohet me helikopter në dasmë

S.B.

Një “Rapunzel” në jetën reale, nuk i shkurtoi flokët për 17 vjet

admin

Ja si do të duket qyteti i parë në Mars!

admin

Inskenoi rrëmbimin për të mos shkuar në punë, nuk ia mori mendja se do t’i kushtojë shtrenjtë – policia në Arizona zbuloi të vërtetën

S.B.

Burri nuk arriti të hapte parashutën, instruktori e filmoi atë duke e shpëtuar

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...