Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë Kronika

Vdes një punëtor në Minierën e Trepçës në Kosovë

Një punëtor në Minierën e Trepçës ka ndërruar jetë sot rreth orës 10:30 në vendin e tij të punës. Ai është lënduar në vendin e punës, ndërsa nuk ka arritur t’iu mbijetojë plagëve të marra.

Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar kryeinspektori i Komisionit të Pavarur për Miniera dhe Minerale, Fatmir Gërguri.

Ai tha se për shkak të lëndimeve të marra në vendin e punës, punëtori i Minierës së Trepçës ka ndërruar jetë në njësinë përpunuese – flotacion, në Leposaviq.

“Për fat të keq, për shkak të lëndimeve të marra në vendin e punës ka ndërruar jetë një punëtore, në pjesën veriore të Trepçës në Leposaviq. Është i komuniteti serb. Ngjarja ka ndodhur sot rreth orës 10:30, në njësinë përpunuese – flotacion”, ka thënë Gërguri.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...