Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Vetting/ Konfirmohet në detyrë drejtuesja e Prokurorisë së Pogradecit, ja çfarë konstatoi KPK

Drejtuesja e Prokurorisë së Pogradecit, Dorina Bejko është konfirmuar në detyrë nga KPK.

Gazetarja Klodiana Lala raporton për BalkanWeb se Bejko të premten u njoh me gjetjet e KPK për rivlerësimin kalimtar ku u konstatuan disa pasaktësi dhe mospërputhje për likuiditetet dhe burimin e disa pasurive.

Nga ana tjetër ajo është vlerësuar pozitivisht për figurën dhe profesionalizmin e treguar në detyrë si prokurore dhe këtë të hënë është konfirmuar në detyrë nga KPK.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...