Agjencia Zhurnal.KS
Auto

Vetura e Pagani-t thyen një rekord të ri në shpejtësi

Ndonëse nuk synonte të thyejë rekorde të reja, përformanca fenomenale e tij tejkaloi të gjitha pritjet, shkruan CarBuzz, transmeton lajmi.net.

Gjatë testimit, performanca e lartë e Huayra Roadster BC kreu një xhiro në kohë prej dy minutash dhe 23.081 sekondash, duke vendosur një rekord të ri në qark për makinat rrugore të homologuara globalisht.

Fuqizimi i Huayra Roadster BC vjen nga një motor të tipit V12 6.0-litërsh turbo me karburant 612 litra me burim AMG që prodhon një fuqi kolosale  prej 791 kuaj fuqish. /Lajmi.net/

Postime të ngjashme

Një Lotus “i ri” i vitit 2013 shitet për 70.000 dollarë

S.B.

Prodhuesi më i madh i veturave në Kinë do të lansojë rivalin e Teslas

S.B.

Megane 2021 i prin rrugës elektrike të Renaultit

S.B.

Hyundai paralajmëron nxjerrjen në treg të modelit Alcazar

admin

Nis prodhimi i Audi Q4 e-tron

admin

Elon Musk: Ne kemi bërë veturat më të mirë të të gjitha kohërave

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...