Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

VMRO-DPMNE: Gabimet e Filipçes paguhen me dhjetëra të vdekur

Shkup, 11 nëntor, zhurnal.mk – Partia opozitare VMRO-DPMNE përmes një kumtese me shkrim thonë se gabimet e Filipçes paguhen me dhjetëra të vdekur, ndërsa dorëheqja tashmë është hap i vogël, këtu ka përgjegjësi penale.

“Paaftësia e Filipçes gjatë 24 orëve të fundit groposi 30 qytetarë”, thonë nga kjo parti,.

Sipas tyre Filipçes i shkon me rekorde të zeza dhe se i ai nuk kujdeset aspak për shëndetin e qytetarëve.

“I paafti Filipçe gjen kohë vetëm për bizneset dhe tenderët e tij dhe për njerëzit e Qeverisë. Filipçe shkatërroi sistemin shëndetësor”, thonë nga VMRO-DPMNE.

Siç thonë nga kjo parti për shkak se spitalet nuk mund të menaxhojnë me pasojat e krizës së coronavirsit, për shkak se vdesin pacientët rrugës dhe se nuk ka barna, Filipçe duhet të japë dorëheqje.

“Për shkak të kësaj, Filiçe duhet të japë dorëheqje e cila në këto kushte është veprimi më i paktë. Secili që rrezikon shëndetin e qytetarëve duhet të përgjigjet penalisht”, thonë nga kjo parti.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...