Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

VMRO-DPMNE: Qeveria t’i zgjidhë problemet që vetë i ka krijuar

Shkup, 4 shtator, zhurnal.mk – Përmes një kumtese me shkrin, nga VMRO-DPMNE thonë se Zoran Zaev në vend që të bën PR me ndarjen e mandateve të Ministrave, duhet të përkushtohet me zgjidhjen e problemeve që vetë i krijoi, transmeton Zhurnal.

“Ai nga populli ka mandat të siguron kthimin në punë të 40 mijë personave të cilët mbetën pa punë, pikërisht në mandatin e tij për shkak të politikave katastrofale ekonomike. Të siguron që rrushi i vreshtarëve të blihet me çmim të denjë, të kthejë çmimin e rrymës në nivel para rritjes së fundit, kur nuk e liroi siç premtonte paara disa viteve dhe të ulë akcizën e naftës që të mund sado pak të pengohet rënie e standardit të qytetarëve. Gjithashtu qytetarët presin të dëmshpërblehen pas skandalit të falimentimit të eurostandard bank që në kohë i nxorën paratë Nina Angelloska dhe disa kompani tjera”, thuhet mes tjerash në kumtesën e sotme të VMRO-DPMNE-së.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...