Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

VMRO-DPMNE sot proteston para Qeverisë, MPJ-së dhe Ministrisë së Drejtësisë

Shkup, 3 dhjetor, zhurnal.mk – Partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE sërish do të protestojë për ta shprehur revoltën kundër, siç thonë ata, politikave të gabuara të Qeverisë e cila udhëhiqet nga Zaev dhe LSDM.

“Bashkërisht me qtyetarët sot sërish do t’i themi kuislingut Zaev mjaft me shitjen dhe nënçmimin e qytetarëve. VMRO-DPMNE e paralajmëron popullin maqedonas, qytetarët e Maqedonisë që t’i ndjek ngjarjet se çfarë po përgatitit dhe çfarë negociohet”, thonë nga kjo parti.

Nga kjo parti thonë se sot në ora 17:00 deri në ora 18:00 do të vazhdojë bllokimi në Qeveri, në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe në Ministrinë e Drejtësisë.

“Le të bashkohemi kundër të keqes së quajtur Zoran Zaev. Të mos heshtim. Kërkojmë dorëheqjen e Zaevit, liri për popullin”, thonë nga VMRO-DPMNE.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...