Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

VMRO-DPMNE sot zgjedh Komitetin e ri ekzekutiv

Shkup, 21 shtator, zhurnal.mk – Sot është paralajmëruar një takim i Komitetit Qendror të VMRO-DPMNE-së, ku pritet të votohet një përbërje e re e Komitetit Ekzekutiv të partisë.

Informacioni është se KE do të jetë më i vogël se ai i mëparshmi dhe do të ketë disa emra të rinj, të cilët do të japin peshë dhe dinamizëm shtesë. Në të njëjtën kohë, informacioni është se Komiteti i ri do të mbështetet te njerëzit që kanë qenë në parti për një kohë të gjatë. Thuhet se do të ketë disa anëtarë të përbërjes së mëparshme, mandati i të cilëve nuk ka skaduar ende.

Seanca e Komitetit Qendror është planifikuar sot, në orën 6.30 pasdite, do të diskutohen çështje në lidhje me rezultatet e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të mbajtura këtë verë.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...