Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

VMRO-DPMNE: Zaev i shndërroi qytetarët në lypsarë, por bizneset e tij po lulëzojnë

Shkup, 7 shtator, zhurnal.mk – VMRO-DPMNE-ja opozitare thotë se partia e udhëhequr nga Zoran Zaev, LSDM i ka çuar qytetarët e Maqedonisë buzë greminës.

“Çdo ditë qindra qytetarë mbesin rrugëve kurse Zaev thotë se Maqedonia ka ekonomi stabile. Përderisa njerëzit nuk kanë mundësi të paguajnë tatime, Zaev së bashku me ministrat e tij jeton jetë luksi. Të hyrat në buxhet janë për 14% më të vogla kurse qeveria thotë se kemi financa fluide” kritikojnë nga partia opozitare.

Përndryshe, VMRO-DPMNE-ja tanimë në opozitë para disa ditëve ofronte mundësi për ripërtritje financiare të shtetit.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...