Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

VMRO-DPMNE: Zaev përgatit Deklaratë për marrëveshjen me Bullgarinë

Shkup, 28 tetor, zhurnal.mk – Partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE, e ka akuzuar kryeministrin Zoran Zaev se nuk e tregon qëndrimin e tij për Goce Dellçevin dhe gjuhën maqedonase.

Nga kjo parti thonë se Zaevi përgatit Deklaratë për marrëveshjen me Bullgarinë.

“Tani e shohim se Zaev i ka mashtruar qytetarët. Marrëveshja që e ka nënshkruar as nuk është finale, as nuk e garanton të ardhmen evropiane të shtetit. Zaev të gjithë mandatin e tij e ka kaluar duke nënshkruar marrëveshje”, thonë nga VMRO-DPMNE.

Ata thonë se Zaevi duhet ta dijë se nuk e “shesin” Goce Dellçevin dhe gjuhën maqedonase.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...