Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

VMRO nesër do të bllokojë rrugët para Komisionit Rregullator për Energjetik

Shkup, 10 shtator — VMRO-DPMNE gjatë ditës së nesërme do të protestojë përpara Komisionit Rregullator për Energjetik. Protestat do të fillojnë nga ora 14:00, ndërsa Sekretari i partisë, Igor Janushev, tha se një orë me makina do të bllokojnë udhëkryqin dhe rrugët qasëse para Komisionit Rregullator.

“Protesta do të filloj para ‘Palloma Bjanka’. Kjo protestë është e drejtuar kah Qeveria dhe mafia. Rrymë më të shtrenjtë donë të thotë popull më të varfër”, ka thënë Janushev, përcjell Shenja.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...