Agjencia Zhurnal.KS
Auto

Volkswagen ID.3 gjatë testit të përplasjes, rezultatet ishin të mira

Volkswagen pret shumë nga ID.3, kështu që ky rezultat nuk është i papritur.

Ju e merrni me mend, modeli i parë ekskluzivisht elektrik i Volkswagen në një platformë të veçantë kaloi testin e sigurisë në EuroNCAP me rezultate të shkëlqyera, dmth me pesë yje të fituar, transmeton Telegrafi.

Performanca në testin e përplasjes ishte 87% për mbrojtjen e të rriturve, 89% për mbrojtjen e fëmijëve dhe 71% për mbrojtjen e këmbësorëve.

Më në fund, kategoria e Asistencës së Sigurisë, e cila përfshin sistemet e sigurisë së ndihmës së drejtuesit, u kompletua me 88%.

https://youtu.be/bruZl_NXPBA

Postime të ngjashme

Një Lotus “i ri” i vitit 2013 shitet për 70.000 dollarë

S.B.

Prodhuesi më i madh i veturave në Kinë do të lansojë rivalin e Teslas

S.B.

Megane 2021 i prin rrugës elektrike të Renaultit

S.B.

Hyundai paralajmëron nxjerrjen në treg të modelit Alcazar

admin

Nis prodhimi i Audi Q4 e-tron

admin

Elon Musk: Ne kemi bërë veturat më të mirë të të gjitha kohërave

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...