Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

“Votojmë Kodin, pa asnjë ndryshim”, Rama pas mbledhjes me shtabin: Askush nuk vë në diskutim parlamentin, aq më pak Ilir Meta

TIRANË – Kryeministri Edi Rama këtë të hënë ka mbledhur, shtabin elektoral, në takimin e përjavshëm.

Teksa foli për mediat pas takimit Rama deklaroi se mazhoranca nuk do të tërhiqet nga miratimi i ndryshimeve në Kodin Zgjedhor. Më tej Rama ka thënë se askush nuk mund ta vërë në diskutim vullnetin e parlamentit dhe aq më pak Presidenti Ilir Meta.

Rama: Kodi Zgjedhor do të votohet sa më shpejt, pa asnjë ndryshim. Askush s’mund të vendos në diskutim vendimin e Kuvendin, aq më pak Meta.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...