Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

Windows 10 mundëson përdorimin e aplikacioneve Android

Nëse dëshironi të përdorni aplikacionet tuaja të telefonit inteligjent direkt me Windows 10 në PC ose laptop, së shpejti do të jeni në gjendje ta bëni atë me disa telefona celularë.

Përdoruesit Android do të jenë në gjendje në të ardhmen të përdorin aplikacionet e tyre të preferuara të telefonave të mençur direkt në kompjuterin e tyre Windows 10, transmeton Telegrafi.

Microsoft dëshiron të ofrojë funksionin, i cili fillimisht duhet të implementohet nga pajisjet Samsung.

Ky funksion u njoftua në fillim të gushtit.

Telefoni Samsung duhet të ketë versonin Android 9.0 (Pie) në mënyrë që të marrin këtë funksion, dhe që kompjuteri dhe telefoni të jenë në të njëjtin rrjet WiFi.

Postime të ngjashme

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

S.B.

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

S.B.

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...