Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Xhaferi priti në takim ambasadorin e Shqipërisë, Fatos Reka

Shkup, 1 shtator – zhurnal.mk – Sot kryeparlamentari i Maqedonisë së Veriut Talat Xhaferi, ka pritur në takim ambasadorin e Shqipërisë, Fatos Rekën, informon Zhurnal.

Reka vizitoi Xhaferin për t’i uruar atij rizgjedhjen si kryetar Kuvendi.

Reka rizgjedhjen e Xhaferit e cilësoi si një tregues i lidershipit së sprovuar, vizionar, të matur dhe të balancuar gjatë legjistraturës së kaluar në RMV.

“Ambasadori i Republikës së Shqipërisë, Sh. T. Z. Fatos Reka, sot zhvilloi një takim kortezie me Kryetarin e Parlamentit të Maqedonisë së Veriut, Sh.T.Z. Talat Xhaferi, ku I përcolli urimet për rizgjedhjen si Kryetar i Parlamentit.
Ambasador Reka, e cilësoi rizgjedhjen e z. Xhaferi si një tregues i lidershipit të sprovuar, vizionar, të matur dhe të balancuar, gjatë legjislaturës së kaluar në Republikën e Maqedonisë së Veriut si dhe një tregues i pjekurisë dhe emancipimit të elitës politike shqiptare në Maqedoninë e Veriut dhe i përgjegjësive të saj për konsolidimin e demokracisë, ndërtimin e një shoqërie të drejtë, zhvillimin ekonomik e shoqëror dhe përshpejtimin e proceseve integruese euro-atlantike të Maqedonisë së Veriut”, thuhet në njoftim nga takimi.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...