Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Zaev dhe Zhbogar me pritje për progres të vendit në planin euroatlantik dhe ekonomik

Shkup, 11 shtator – Zhurnal.mk – Kryeministri Zoran Zaevi sot realizoi takim me euromabasadorin Samuel Zhbogar i cili e përfundon mandatin e tij në vend.

Pres shërbimi qeveritar informon se në takim është shprehur prite se Maqedonia e Veriut me sukses do t’i fillojë negociatat me BE-në dhe është vlerësuar se pas zgjedhjes së Qeverisë së re është e dukshme energji e re për punë efektive.

“Qeveria është formuar në baza të qëndrueshme dhe pres në një mandat të plotë, përmes punës së përbashkët brenda në koalicionin qeveritar dhe me sjellje të ndërgjegjshme të të gjitha subjekteve politike, të tregojmë rezultate në cilësinë e jetës së qytetarëve, drejt përmirësimit të standardit të jetesës dhe drejtësisë funksionale”, ka thënë Zaevi.

Bashkëbiseduesit kanë vlerësuar se qytetarët i respektojnë vendimet e guximshme dhe të sinqerta të politikanëve të cilët hapin perspektiva dhe se në periudhën e ardhshme, pas mbylljes së sfidave që e bllokuan zhvillimin e shtetit, hapet hapësirë për zhvillim të fuqishëm ekonomik.

Në takim, kryeministri Zaev ka shprehur falënderim euroambasadorit për kontributin e rij në të gjitha proceset e rëndësishme politike në vend.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...