Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Zaev: Ëndrra e gjeneratës së kaluar për shtete të pavarur dhe të lirë, u realizua

Shkup, 8 shtator, zhurnal.mk – Ëndrra e të gjitha gjeneratave të mëparshme për shtet të pavarur dhe të lirë u realizua. Këtë vit, të lirë dhe të hapura drejt botës e festojmë pavarësinë, kështu ka shkruar në rrjetin social Facebook, kryeministri Zoran Zaev, transmeton Zhurnal.

“Të nderuar qytetarë të Republikës së Maqedonisë së Veriut, urime dhe për shumë mote 8 shtatori, Dita e Pavarësisë. Para 29 viteve, 8 shtatori, qytetarët e Republikës së Maqedonisë, gjithë pasardhësve të ardhshëm iu dhuruan dhuratën më të mirë – pavarësinë e shtetit. Ëndrra e gjithë gjeneratave të mëparshme për shtet të pavarur dhe të lirë u realizua. Këtë vit të lirë dhe të hapur drejt botës e festojmë pavarësinë”, ka shkruar Zaev.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...