Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Zaev-Jakimoviq: E avancojmë miqësinë të përkushtuar në bashkëpunimin rajonal dhe perspektivën evropiane

Shkup, 21 shtator, zhurnal.mk – Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, u takua me Dragan Jakimoviq, ambasador i Bosnjë e Hercegovinës në vendin tonë, i cili i uroi atij punë të suksesshme në mandatin e ri në drejtim të mbajtjes së stabilitetit dhe prosperitetit për të gjithë qytetarët, kumtoi shërbimi për shtyp i Qeverisë.

Dy bashkëbiseduesit u shprehën të kënaqur nga raportet e mira miqësore mes dy vendeve, duke konstatuar se nuk ka çështje të hapura bilaterale, por vetëm kushte për avancimin e bashkëpunimit në sferën e ekonomisë, energjetikës, turizmit dhe sferat e rëndësishme për qytetarët e të dyja vendeve.

“Në takim bashkëbiseduesit u shprehën të kënaqur nga iniciativat për bashkëpunim rajonal, si dhe u shpreh gatishmëria për bashkëpunim për realizim sa më të shpejtë të qëllimit strategjik për eurointegrime të Maqedonisë së Veriut dhe Bosnjë e Hercegovinës”, informojnë nga Qeveria.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...