Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Zaev: Me miratimin e ribalancit të buxhetit qytetarët u vërtetuan se kanë shtet që kujdeset për ta

Shkup, 4 nëntor, zhurnal.mk – Kryeministri Zoran Zaev e përshëndeti miratimin e djeshëm të rishikimin të buxhetit me të cilin janë siguruar mjete shtesë si mbështetje për sistemin shëndetësor, qytetarët dhe ekonominë.

Ai thotë se me ribalancin e buxhetit për vitin 2020, qytetarët janë të sigurt se kanë shtet i cili kujdeset për ta.

“Ky është prioritet kulmor i Qeverisë dhe në këtë drejtim janë riorientuar mjete financiare në përballjen me krizën shëndetësore, që të sigurohen në kohë vaksina, ilaçe dhe për përforcimin e kapaciteteve shëndetësore”, shkruan Zaev.

Ai shton se mbështetja për qytetarët dhe ekonominë do të vazhdojë dhe se askush nuk do të lihet anash.

Zaev më tej thekson se nuk janë lënë anash prioritetet për realizimin e projekteve kapitale.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...