Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Zaev, Nikollovski dhe Filipçe gjobiten me nga 50 euro nga MPB

Shkup, 23 shtator, zhurnal.mk – Ministria e Punëve të Brendshme me nga 50 ka gjobitur kryeministrin Zoran Zaev, Ministrin e Shëndetësisë, Venko Filipçe dhe Zv/kryeministrin për luftën kundër korrupsionit, Lupço Nikollovski.

Që të tre janë gjobitur nga MPB-aj me nga 50 euro secili, pasi që nuk kanë pasur helmeta të vendosura gjatë vozitjes së motoçoikletave.

Zaev, Nikollovski dhe Filipçe para tre ditëve u ndaluan në bulevardin “Goce Dellçev” afër Qeverisë.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...