Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Zaev për martesën e Bogdanoviq: Dënoj nëse ka pasur porosi provokative

Shkup, 20 tetor, zhurnal.mk – Kryeministri Zoran Zaev porositi se Maqedonia e Veriut i mbështetë fqinjët e saj, në pyetje për atë se a do të kërkon përgjegjësi nga kryetari i Komunës Qendër, Sasha Bogdanoviq në Kosovë, transmeton Zhurnal.

“Unë me kujdes i kam lexuar deklaratat e kryetarit të komunës Qendër. Ai vërteton se distancohet nga personat që kanë marrë pjesë në eventin e tij të martesës. Nëse ka pasur porosi provokuese, unë e dënoj. Ne jemi avangardë Një shoqëri për të gjithë. Ne fqinjët tanë i mbështesim”, shtoi Zaev.

Një ditë më parë u publikuan video ku kryetari i komunës Qendër Sasha Bogdanoviq këndon këngë nacionaliste në dasmë e tij në Kosovë, Graçanicë.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...