Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni Rekomanduar

Zaev: Shumica parlamentare do rritet, do shkojmë deri në fund të mandatit

Shkup, 10 shtator – Unë tashmë kam njoftuar se kam marrë garancë të mbështetjes nga tre deputetë shtesë jashtë mazhorancës parlamentare për projekte të caktuara, por nuk mund t’i zbuloj, tha kryeministri Zoran Zaev në RTVM.

– Mbështetja i referohet projekteve të caktuara, por kur bëhet fjalë për votat do të shihet – tha Zaev, duke shtuar se në periudhën e ardhshme ai pret një rritje të shumicës, por, siç tha ai, stabiliteti i qeverisë nuk varet nga numrat por nga politikat.

Ai shtoi se nuk planifikon zgjedhje të parakohshme parlamentare deri në mandatin e rregullt në 2024 për shkak të parashikueshmërisë.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...