Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Zbulohen emrat/Qeveria emëron disa nga drejtorët e rinjë

Shkup, 22 tetor – Qeveria në seancën e sontme ka emëruar një pjesë të drejtorëve nëpër institucione të ndryshme ndërkohë që edhe ka shkarkuar disa prej tyre duke i riemëruar në pozicione tjera e disa jo.

Në vazhdim ju sjellim disa nga emrat:

Abdush Demiri – Drejtor tek Agjencia për punësim

Abdulselam Selami – Zv.drejtor tek Drejtoria për të ardhura publike

Avni Rustemi – Zv.drejtor tek Agjencioni për rini dhe sport

Remzi Abdullahi – Zv.drejtor tek Agjencia për përkrahje të bujqësisë dhe zhvillimit rural

Izmir Nura – Zv.drejtor tek Agjencia për emigracion

Hisen Xhemaili – Drejtor tek Drejtoria për ambient jetësorë

Kaltrina Beqiri – Drejtor tek Agjencia për kualitet dhe akreditim të objekteve shëndetësore

Ana Petrovska – Drejtor në Inspektoratin për mjedis jetësorë

Dejan Pavleski – Drejtor tek Agjencioni për investime të huaja dhe promovim të eksportit

Milutin Stanciq – Drejtor tek Drejtoria për zhvillim të arsimit dhe gjuhëve të bashkësive etnike

Jovana Trencevska – Drejtor tek Inspektorati shtetërorë i punës

Goran Gerasimovski – Drejtor tek Enti shtetërorë për pronësi industriale

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...