Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

Zbulojmë Samsung Galaxy S20 FE: Veçoritë e preferuara të fansave me një çmim të arritshëm

Kamera e trefishtë e gradës profesionale, ngjyra të reja të gjalla dhe inovacione premium të kuruara, duke filluar nga 650 euro.

Samsung Electronics zbuloi sot Galaxy S20 Fan Edition (FE), anëtarin më të ri të serisë Galaxy S20. Galaxy S20 FE është një telefon inteligjent premium që përfshin risitë që adhuruesit e Galaxy e duan më shumë dhe me një çmim të arritshëm, duke filluar nga 650 euro.

“COVID-19 trazoi botën që njihnim dhe teknologjia tani po luan një rol edhe më të rëndësishëm në jetën tonë. Kjo është arsyeja pse ne krijuam Galaxy S20 FE për të ofruar përvoja flagship për të arritur edhe më shumë konsumatorë. Samsung mori karakteristikat e zgjedhura të serisë Galaxy S20, të tilla si ekrani që ofron navigim super të lëmuar, një kamerë me fuqi AI, një procesor të përparuar, lidhje shumë të shpejtë, bateri që zgjatë gjithë ditën, hapësirë për ruajtje, me një dizajn premium, në mënyrë që të krijojë Galaxy S20 FE të ri”, thuhet në një njoftim.

“Ne flasim vazhdimisht me klientët tanë dhe vlerësojmë reagimet e tyre. Gjithashtu, ne dëgjuam se çfarë ata pëlqyen më shumë në lidhje me serinë Galaxy S20, cilat tipare ata përdorën më shpesh dhe çfarë ata do të donin të shihnin në telefonin e ri. Galaxy S20 FE u krijua si një anëtar i ri i familjes Galaxy S20 dhe përfaqëson një mënyrë të re për t’i prezantuar inovacione të rëndësishme edhe më shumë njerëzve, në mënyrë që t’i japim atyre gjithçka që duan me më të mirën e Galaxy”, tha Dr. TM Roh, President dhe Shef i Biznesit të Komunikimeve Mobile për Samsung Electronics.

Këto ditë, të bësh foto ose video dhe t’i ndash ato është mënyra më e mirë për tu shprehur. Kjo është arsyeja pse Galaxy S20 FE sjell një aparat fotografik të gradës profesionale së bashku me kamerën selfie 32MP duke përfshirë teknologjinë tetra-binning që ju lejon të kapni menjëherë një foto të denjë.

Me sensorët e mëdhenj të imazhit në Galaxy S20 FE, duke përfshirë përpunimin multi-frame, mund të bëni foto më të pasura, më të gjalla – madje edhe në dritë të ulët. Përpunimi multi-frame në modalitetin e natës me integrimin e kornizës AI stabilizon lëvizjen në kamera teksa regjistroni, që të mund të përqendroheni tek argëtimi.

Dhe ndërsa nuk mund të jeni gjithmonë fizikisht afër veprimit, Space Zoom 30X i fuqishëm i Galaxy S20 FE ju lejon të afroheni mjaftueshëm për të shkrepur fotografi. Editimi dhe ndarja e fotove dhe videove është e rëndësishme për fansat e Galaxy, kështu që Galaxy S20 FE e bën të lehtë krijimin dhe kurimin e fotove dhe videove mahnitëse në kohë reale si një profesionist.

Për të pasqyruar stilin tuaj personal, Galaxy S20 FE vjen në një përzgjedhje prej gjashtë ngjyrash të gjalla që i përshtaten çdo qëndrimi, pamjeje dhe personaliteti me elemente dizajni të tërhequra nga familja elegante Galaxy S20.

Samsung pajisi Galaxy S20 FE me një procesor të përparuar për të mundësuar një përvojë të përsosur. Galaxy S20 FE është pajisja perfekte për navigim të lëmuar ose shikimin e një videoje, falë ekranit të saj 6.5-inç Infinity-O Super AMOLED me një shpejtësi freskimi super të lëmuar 120Hz.

Samsung pajisi Galaxy S20 FE me një bateri të aftë të zgjasë gjatë gjithë ditës. Bateria e fuqishme e Galaxy S20 FE 4,500mAH, performanca e fuqishme e AP dhe mbushja super fast ju siguron që të mund të vazhdoni të bëni atë që doni, pa u shqetësuar për jetën e baterisë.

Dhe meqenëse jeta mund të jetë e paparashikueshme, Galaxy S20 FE është rezistent ndaj ujit dhe pluhurit. Më mirë akoma, kur ndodhin aksidente, mund të jeni të qetë duke e ditur që Samsung Care+ kujdeset për ju.

Duke filluar nga 2 tetori 2020, Galaxy S20 FE do të jetë i disponueshëm gjerësisht përmes Samsung.com, operatorëve dhe shitësve me pakicë në internet.

Porositë paraprake për Galaxy S20 FE fillojnë në Samsung.com më 23 shtator 2020. Çmimi i rekomanduar i shitjes me pakicë për S20FE LTE 128GB është 650 euro.

Postime të ngjashme

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

S.B.

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

S.B.

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...