Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Zdravev: Diskutojmë për mbajtje të gjykimeve online për shkak të situatës me coronavirus

Shkup, 19 tetor, zhurnal.mk – Pas shtyrjes së seancave gjyqësore për shkak të situatës me Covid-19, po shqyrtohet mundësia për mbajtje të gjykimeve online, deklaroi për MIA-n kryetari i Këshillit gjyqësor, Kiro Zdravev.

Megjithatë, ai thekson se këtu ekziston një problem për shkak se nuk mund të mbahet gjykim online nëse për atë nuk dakordohet i akuzuari.

“Në të ardhmen duhet të ndryshohen ligjet procedurale në mënyrë që të parashihet mundësia edhe për gjykim online.

Ne të gjithë jemi të shqetësuar për gjendjen, na pengon të gjithëve, edhe Këshillit gjyqësor edhe gjykatësve, edhe kryetarëve të gjykatave. Do të duhet të kërkohet ndonjë zgjidhje, ndonjë dalje nga ajo situatë”, thotë Zdravev.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...