Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Zemaj: Në rast se rritet infeksioni mund të kthehet testi PCR në kufij me Maqedoninë

Qytetarët e Maqedonisë së Veriut mund të hynë në Kosovë pa testin PCR si dëshmi se nuk janë të infektuar nga virusi COVID-19.

Por, sipas ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemaj, kjo mund të ndryshojë në rast se vërehen rastet në rritje të infeksionit.

Zemaj ka bërë apel për të dy vendet që të kenë kujdes.

“Ju bëjmë thirrje qytetarëve të të dyja vendeve, të jenë të kujdesshëm, t’i përmbahen rekomandimeve dhe të udhëtojnë në shtetet e ndërsjella, nëse e kanë të domosdoshme”, ka shkruar ndër tjerash Zemaj.

Më 12 tetor hynë në fuqi vendimi që të hapen kufirit në mes Kosovës e Maqedonisë së Veriut pa qenë i obligueshëm testi PCR.

https://www.facebook.com/zemajarmend/posts/3482257215154467

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...