Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Zhernovski do të pozicionohet si drejtor tek Hekurudhat-Infrastruktura

Shkup, 26 tetor – Ish-kryetari i Komunës Qendër dhe ish zv.ministri i Punëve të Jashtme, Andrej Zhernovski pritet të drejtojë një nga ndërmarrjet publike më të rëndësishme, bëhet fjalë për Ndërmarrje Publike “Infrastrukurës Hekurudhore”.

Aktualisht kjo ndërmarrje drejtohet nga Festim Halili nga BDI. Pritet që javët e ardhshme, Qeveria ta propozojë te Bordi Drejtues i Infrastrukturës dhe Hekurudhave të Maqedonisë për t’u zgjedhur Andrej Zhernovski për drejtor.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...