Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Zikov: Dënimi me kusht për Janakieskin është për një temë të çuditshme

Shkup, 29 shtator – “Në një vend demokratik, ai nuk duhet të jetë as mashtrim, as nuk duhet të jetë një mësim. “Ligji duhet të zbatohet,” tha analisti politik Ljupço Zikov në emisionin “Vetëm e Vërteta” mbi temën e vendimit të sotëm të gjykatës në çështjen “Dhuna në Qendër” dhe mbylljen e djeshme të ish-Ministres së Brendshme Gordana Jankulovska.

“Reagimet janë të ndara, disa janë nga pala e VMRO-së, të tjerët janë nga LSDM-ja, e ashtuquajtura “Bots”. Për këto 30 vjet kemi shumë situata ku ligji është zbatuar dhe më pak situata ku ligji nuk është zbatuar. Tema për të cilën është dhënë dënimi me kusht është e çuditshme. Sidoqoftë, kjo duhet të vazhdojë në pjesën e partive të tjera politike, të tilla si LSDM dhe BDI, të aktivistëve të tyre, për të mos u drejtuar vetëm njerëzve aktiv të VMRO-DPMNE. “Drejtësia nuk duhet të ndalet,” tha Zikov.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...