Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Zjarr i fuqishëm në malin e Taraboshit në Shkodër, panik te banorët

Prej mesnatës të së martës dhe deri në orët e para të mëngjesit të sotëm (16 shtator), një zjarr i fuqishëm përfshiu malin e Taraboshit në Shkodër.

Sipas të dhënave të para, persona ende të paidentifikuar i kanë vënë zjarrin malit, duke shkaktuar dëme të shumta e ku në rrezik u vunë shtëpitë e banimit dhe jo vetëm.

Në pak minuta zjarri nuk ka vonuar të përhapet duke shkaktuar dëme të parikuperueshme në zonë, duke shkaktuar panik të banorët. Për shuarjen e flakëve janë angazhuar në operacion 3 mjete të MZSh, 17 forca zjarrfikëse, 7 forca te AZM dhe banorë të zonës, transmeton oranews.

Sipërfaqja e djegur është e madhe kryesisht shkurre dhe pishë. Zjarri momentalisht është izoluar.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...