Agjencia Zhurnal.KS
Kronika Maqedoni

Zjarr në deponinë tek “Boris Trajkovski” në teren 3 automjete të zjarrfikësve

Shkup, 14 shtator – Zhurnal.mk – Po digjet deponia në afërsi të sallës “Boris Trajkovski” në komunën e Karposhit. Në terren janë dërguar ekipet nga Njësia territoriale kundërzjarreve të Qytetit të Shkupit, por pritet mekanizëm nga komuna dhe nga Qyteti i Shkupit që të pastrohen mbeturinat. Bëhet fjalë për mbetje ndërtimore dhe mbeturina.

Zjarri është paraqitur në ora 08:10 minuta, ndërsa në terren janë nëntë zjarrfikës me tre automjete.

“Presim mekanizëm nga komuna e Karposhit dhe nga Qyteti i Shkupit që të pastrohet deponia, sepse kështu vështirë që do të shuhet zjarri”, deklaroi për MIA-n komandanti i Brigadës territoriale kundër zjarreve të Qytetit të Shkupit, Vlladimir Simovski.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Arrestohet vozitësi në Mitrovicë i cili rrezikoi jetën e dy qytetarëve

S.B.

U kap duke transportuar 6 emigrantë të paligjshëm, arrestohet në flagrancë 51-vjeçari në Shkodër. Kapet dhe një tjetër i shpallur në kërkim

S.B.

Paraburgim për shtetasit shqiptarë që kishin kryer vjedhje në Gostivar

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...