Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

Zjarri i madh shkatërron qendrën e zhvillimit të Huawei

Një zjarr i madh shpërtheu në një laborator të Huawei 5G. Disa njerëz vdiqën gjatë procesit.

Një zjarr shpërtheu të premten në një qendër zhvillimi të kompanisë kineze Huawei.

Një tym doli nga kompleksi i madh i ndërtesave në Dongguan City në Kinën Jugore. Video të shumta me zjarrin qarkulluan në rrjetet sociale, transmeton Telegrafi.

Zjarri shpërtheu në një pjesë të ndërtesës, ku Huawei po hulumton materiale të reja për antenat 4G dhe 5G.

Sipas raporteve të mediave kineze, ekipi i zjarrfikësve dërgoi disa makina zjarrfikëse në vendin e zjarrit.

Gjithsej 140 zjarrfikës thuhet se kanë qenë në detyrë.

Ndërkohë, zjarri është vënë “nën kontroll”, njoftoi kompania. Si rezultat, 3 persona kanë vdekur, sipas disa raporteve të mediave.

Postime të ngjashme

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

S.B.

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

S.B.

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...