Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Zona e ngrohtë e Australisë s’raporton asnjë rast me Covid-19, për herë të parë që nga qershori

Zona e nxehtë e koronavirusit në Australi, ka raportuar zero raste pozitive, për herë të parë që nga qershori, një dit pasi shteti njoftoi për vonimin e heqjes së kufizimeve për shkak të disa rasteve të reja në Melbourne.

5 milionë banorë të Melburnit, kryeqyteti i Victorias, kanë qenë nën masa strikte të mbylljes që nga korriku për parandalimin e shpërndarjes së koronavirusit, duke i mbyllur bizneset dhe duke kufizuar lëvizjes e njerëzve, shkruan Reuters, transmeton KOHA.

Vendi sapo po dilte nga vala e dytë e infektimeve, pasi mbyllja ndihmoi që numrat të bien në zero nga 700 sa ishin në gusht.

Australia ka shënuar 27.500 të infektuar me COVID-19, shumë më pak se disa vende të zhvilluara.

Victoria, e cila ka rreth 90 për qind të 905 vdekjeve, nuk ka shënuar asnjë të vdekur në 24 orët e fundit.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...