Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

Zoom ishte jashtë funksionit në disa vende në SHBA dhe Mbretërinë e Bashkuar

Përdoruesit e Zoom në të gjithë botën nuk ishin në gjendje të merrnin pjesë në takime dhe video webinare të bazuara në Zoom desktop apo aplikacionin e kompanisë, ngjashëm sikurse edhe studentët që u kthyen në ligjërata.

Sipas një raporti të ri të incidenteve të postuar në faqen e Zoom, bashkë me disa përdorues të cilët gjithashtu kanë raportuar për probleme me shërbimin, thuhet se përdoruesit e platformës së famshme për video nuk mund të hapnin faqen e kompanisë.

Bazuar në raportet e ndjekura nga Downdetector, kjo ndërprerje po prek kryesisht përdoruesit nga Bregu Lindor i Shteteve të Bashkuara dhe Mbretëria e Bashkuar.

“Ne kemi marrë raporte që përdoruesit nuk ishin në gjendje të vizitojnë uebfaqen e Zoom (zoom.us) dhe se të njëjtit e kishin të pamundur të përdornin Meetings dhe Webinars në Zoom,” ka shkruar Zoom në faqen e saj zyrtare.

“Ne jemi duke hetuar aktualisht këtë çështje dhe do të ofrojmë informata të përditësuara rreth kësaj, pasi t’i kemi ato.”

Drejtori i Përgjithshëm i Zoom, Eric S. Yuan tha gjatë muajit prill se platforma e video-konferencave kaloi 300 milionë pjesëmarrës në takime ditore në Zoom.

Postime të ngjashme

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

S.B.

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

S.B.

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...