Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Zoran Mileski – Kiçeec hyri në burgun në Strugë

Strugë, 26 tetor, zhurnal.mk – Zoran Mileski – Kiçeec sot hyri në Institucionin Ndëshkues-Përmirësues (INP) Strugë për vuajtjen e dënimit me burg prej tre viteve ku është dënuar për rastin “Reket”.

Drejtori i Drejtorisë për Kryerjen e Sanksioneve Jovica Stojanoviq në deklaratën për MIA-n konfirmoi se Zoran Mileski është pranuar në burgun e Strugës rreth para një ore e gjysmë dhe se vetë është paraqitur në vuajtjen e dënimit me burg.

Mileski është dënuar në tre vjet burg, pasi në dhjetor të vitit të kaluar e ka pranuar veprën për rastin “Reket” – marrje të shpërblimit për ndikim të paligjshëm.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...